Kaido Einama • 15. september 2000 kell 11:22

Esmaspäeval Phare tarbijakaitsealane kõrgetasemeline kohtumine Tallinnas

Esmaspäeval toimub Tallinnas Mustpeade Majas kõrgetasemeline tarbijakaitsealane koosolek, mis korraldatakse koostöös Euroopa Komisjoni Phare programmi, majandusministeeriumi ja Tarbijakaitseametiga.

Osavõtjateks on Kesk- ja Ida-Euroopa riikide kõrgemad tarbijakaitse esindajad ehk otsustajad (ministeeriumite kantslerid, asekantslerid jt). Kohtumise eesmärgiks on teha kokkuvõtted Phare CICPP (Consumer Institutions and Consumer Policy Programme) saavutustest aastatel 1992 - 2000, määratleda Kesk- ja Ida - Euroopa tarbijakaitsealased tulevikuprioriteedid ning paika panna tarbijakaitse arendamise globaalne strateegia.

Kohtumise avab majandusministri nimel hr Eiki Nestor. Seejärel tervitavad osavõtjaid hr Jean-Marie Courtois Euroopa Komisjoni Tarbija- ja Tervisekaitse Peadirektoraadist ja professor Marcel Fontaine Louvain"i Ülikoolist. Järgmiseks teevad esindajad kandidaatriikidest ülevaated tarbijakaitse olukorrast igal maal ja päev lõpeb Euroopa Liidu ekspertide poolt juhitava istungiga, kus seatakse prioriteedid tarbijapoliitika arenguks tulevikus.

Vaata lisa:

<#Tarbijakaitseamet koduleht=http://www.consumer.ee/>

Hetkel kuum