Ülo Toomsalu • 18. september 2000 kell 7:41

Tartu vangla ehitus ootab lepet pangaga

Tartu vangla ehitus ei alga enne rahastamisleppe sõlmimist Põhjamaade Investeerimispangaga, mis laenab lõviosa ehituseks vajalikust 366 miljonist kroonist, kirjutab Tartu Postimees.

Läinud nädalal kiitis Euroopa Nõukogu ekspertgrupp heaks Tartu vangla eskiislahenduse, toimimise skeemi ja ametnike värbamise kava. Nüüd on vaja sõlmida leping Põhjamaade Investeerimispangaga, mis on nõus laenama vangla ehituseks 200 miljonit krooni.

Justiitsministeeriumi vanglate asekantsler Peeter Näks ei soovinud prognoosida, millal vangla ehitus algab. EMV võitis ehituskonkursi juba 1998. aastal, kuid kopa maasse löömist on tulnud korduvalt edasi lükata.

Peeter Näks ei vastanud üheselt ka küsimusele, kui palju vange Tartu vanglasse tuleb. 'Vangide hulka ei saa nii lihtsalt öelda: kui panna kambritesse ühekordsed voodid, mahub sinna üks hulk, kui narid, siis teine hulk vange,' rääkis asekantsler.

Tartu vangla direktori ja tema asetäitja konkurss pole veel lõppenud. Justiitsministeeriumi avalike suhete peaspetsialist Aivo Barbo nentis, et augustis käisid vanglajuhiks pürgijad intervjuudel, kuid lõpliku valiku teeb värbamiskomisjon kahe nädala jooksul.

Hetkel kuum