Ülo Toomsalu • 20. september 2000 kell 7:32

Maa-amet koostab Viljandi erastamisskandaali kohta lõppkokkuvõtet

Maa-ameti peadirektor saadab sel nädalal Viljandi maavanemale kirja, milles teeb Viljandimaal tekkinud erastamisskandaali kohta lõppkokkuvõtte, kirjutab Sakala.

'Esmalt anname oma kokkuvõttest teada maavalitsusele ja siis oleme nõus tekkinud olukorda ka ajakirjanduses selgitama,' teatas maa-ameti peadirektor Kalev Kangur.

Maa-amet saatis augusti keskel maavanemale kirja, milles süüdistas Viljandi maaosakonna töötajat Eedit Otslat ja hiljuti sama osakonna juhiks nimetatud Einar Laukset selles, et nad on nelja maaüksuse ostueesõigusega erastamise juures variisikuid mahitanud, seadusi rikkunud ja riigile kümme miljonit krooni kahju tekitanud.

Maavanem Helir-Valdor Seeder on Sakalale öelnud, et Viljandi maavalitsuse maaosakonna töötajad pole seadust rikkunud ning riik pole nende tegevuse tagajärjel kahju saanud. Küll on Seeder aga tunnistanud, et maaüksuste erastamise protsessis tehti mõningaid pisivigasid.

Juhul kui maa-amet leiab, et Viljandi maaosakonna töötajad eksisid seaduse vastu, on ametil võimalik nende töötajate tegevuse uurimiseks politseisse pöörduda.

Hetkel kuum