Ülo Toomsalu • 20. september 2000 kell 7:37

Salaviinalao avastamine Tallinnas ajas Karksi-Nuia janused poodi

Pärast seda, kui piirivalve tabas pealinnas hulga salaviina valmistajaid, suurenes Karksi-Nuia kauplustes märgatavalt poeviina läbimüük, kirjutab Sakala.

'Just sel ajal, kui lehed, raadio ja teler salaviina tabamise juttu täis olid, ilmus Monopoli kauplusse viina ostma selle kauba tarbijaid, kes aastaid silmapiirilt kadunud olid,' rääkis Karksi-Nuias poodi pidava aktsiaseltsi Monopol juhatuse esimees Andi Sõmmer.

Sõmmeri sõnul on kange alkoholi läbimüük, mis salaviinategijatele saatuslikul nädalal kasvas, praeguseks tavalisele tasemele langenud. Ka vahepeal päevavalgele ilmunud viinaninad on taas kaotsis.

'Ei tea, mis lahti on, et nii palju viina ostetakse,' oli üks Abja Tarbijate Ühistu Karksi-Nuia Edu poe müüja paar nädalat tagasi kaupluse juhataja asetäitjale Kaja Annukile öelnud. Eile tegi Annuk müügi andmeid võrreldes kindlaks, et septembris osteti kanget alkoholi võrreldes 10 protsenti rohkem kui augustis.

Abja Tarbijate Ühistu ärijuht Esta Jaaksoo on arvamisel, et pool sealkandis joodavast viinast liigub tarbija kätte salateid pidi.

Hetkel kuum