Inno Tähismaa • 20. september 2000 kell 14:29

Valitsus: Muuga sadamas on olukord kontrolli all

Täna kell 14 kogunenud valitsuse kriisikomisjon kuulas ära info olukorra kohta Muuga sadamas tekkinud masuudireostuse likvideerimise käigu kohta ja tõdes, et olukord Muugal on kontrolli all, teatas riigikantselei pressiesindaja.

Komisjon kuulas ära keskkonnainspektsiooni, päästeameti ning Tallinna Sadama esindajate ettekanded olukorrast Muugal. Masuudireostuse likvideerimine kulgeb plaanipäraselt, merest on välja pumbatud u 100 tonni masuuti. Sadamast väljunud reostuse hulk pole märkimisväärne.

Keskkonnaministeerium on pöördunud soomlaste poole reostuse kiireks likvideerimiseks vajaliku abi saamiseks. Soome päästelaev jõuab Muugale öösel. Päästelaeva kaasaegsed seadmed võimaldavad masuudireostuse likvideerida lähemate päevade jooksul. Päästeamet ja Tallinna Sadam on alustanud masuudi eemaldamist laeva põhja alt. Soome päästelaeva abi kasutatakse masuudi kiireks veest väljapumpamiseks.

Arvestades ilmaprognoose, mis ennustavad ilma muutumist nädala lõpul ning laeva põhja all kogunenud masuudi hulka pidas kriisikomisjon abi kutsumist igati õigustatuks ning õigeaegseks.

Keskonninspektsioon tegeleb reostuse põhjustaja väljaselgitamisega ning on astunud vastavad õiguslikud sammud.

Hetkel kuum