Ülo Toomsalu • 22. september 2000 kell 6:42

Kotkan Energia otsib Tartu tütarfirmale uusi partnereid

Tartu Keskkatlamaja aktsiad ostnud KotkaEnergy Holdingu emafirma Kotkan Energia OY plaanib otsida äripartnereid, et kergendada Tartu soojamajandusse investeerimise koormat, kirjutab Tartu Postimees.

Kolmapäevane Helsingin Sanomat väitis lühiartiklis 'Kotkan Energia tõmbub Eestist tagasi', et Kotka linnavalitsus on teinud Kotkan Energia OY-le etteheiteid Tartu Keskkatlamaja aktsiate ostmise pärast.

Ajalehe kinnitusel on Kotka raad viidanud sellele, et firma aktsiatehing on kõrvale kaldunud linnakontserni tegutsemise eeskirjadest.

'Tehing viiakse vastavalt lepingule lõpule, aga firma (Kotkan Energia - toim.) otsib ostjat või muud võimalust, et vältida Tartu kaugküttetehinguga kaasneda võivat kahjumit,' kirjutas Helsingin Sanomat.

Kotkan Energia OY tegevdirektori asetäitja Pekka Sihvonen kinnitas, et Kotkan Energia ei kavatse Tartu Keskkatlamaja 230 miljoni krooni eest ostetud aktsiatest loobuda.

Sihvonen lisas, et Kotka Energia kavatseb tõepoolest otsida uusi äripartnereid, et hõlbustada oma tütarfirmal KotkaEnergy Holding Tartu soojamajandusse investeerimist, kuid jääb kindlasti omanikuks ka edaspidi.

Hetkel kuum