Inno Tähismaa • 25. september 2000 kell 17:34

Valitsus: me ei kavatse pensione külmutada

Valitsusel ei ole plaanis pensione külmutada, kinnitasid täna peaminister Mart Laar ja sotsiaalminister Eiki Nestor kohtumisel Eesti Pensionäride Ühingute Koostöökoja esindajatega, teatas valitsuse pressiteenistus.

Peaminister tõdes, et pensionitõusu võimalusi peab valitsus kaaluma järgmise aasta märtsis, kui on selgunud eelnenud aasta sotsiaalmaksu laekumine.

Laar ja Nestor märkisid, et mõistavad pensionäride muret nende majandusliku olukorra pärast ning valitsuses tegeldakse sellega, kuidas üle minna pensionide maksmisele indekseerimise alusel. Valitsuse sotsiaalreformi komisjon on juba teinud ettepaneku pensionide indekseerimiseks, mis arvestab tarbijahinnaindeksi tõusu ja palkade kasvu.

Pensionäride esindajad ütlesid kohtumisel, et toetavad igati penisonide indekseerimist.

Samas ütlesid valitsuse liikmed, et 1999. aastal eelmise valitsuse otsustatud pensionitõusul polnud rahalist katet. See tähendab, et pensionide maksmisel on riik pensionikassale võlgu ning pensionide väljamaksmiseks täies ulatuses ollakse senini kasutanud riigieelarvelisi vahendeid.

Peaminister kinnitas, et valitsus peab kõige olulisemaks pensionireformi lõpuleviimist eesmärgiga käivitada nn II sammas 2002. aasta 1. jaanuaril. Samas peab valitsus arutama võimalust, et hakata pensione arvestama indekseerimise alusel enne nimetatud tähtaega.

Kohtumisel osalenud Eesti Pensionäride Ühingute Koostöökoda loodi Eesti Pensionäride Liidu ja Eesti Pensionäride Ühenduse katusorganisatsioonina käesoleva aasta maikuus.

Hetkel kuum