Ülo Toomsalu • 26. september 2000 kell 6:07

Eelarve puudujääk püsib miljardi piires

Selle aasta riigieelarve puudujääk jääb miljardi krooni piiresse, nagu valitsus ja Eesti Pank lubasid Rahvusvahelise Valuutafondiga (IMF) sõlmitud memorandumis, kirjutab Eesti Päevaleht.

'See on reaalselt saavutatav, hoolimata probleemidest riigivara müügil,' kinnitas rahandusministeeriumi asekantsler Ülle Lõhmus.

Sügisel otsustas parlament, et riigivara müügist teenib riik 617 miljonit krooni, kuigi rahandusministeeriumi arvutused näitasid vaid 35 miljoni kroonist teenimisvõimalust. Seni on suudetud riigi vara müüa vaid 21 miljoni krooni eest.

'Pankrotiseaduse muudatuse jõustumise järel ei ole takistust Maapanga hoiustajatele kompenseeritud raha tagasisaamiseks,' ütles Lõhmus ja lisas, et sealt tuleb vähemalt paarsada miljonit krooni.

'Nüüd on küsimus ainult selles, millal me esitame pankrotitoimkonnale nõude see summa riigikassale üle kanda, sest raha on olemas,' ütles Lõhmus.

Lõhmuse sõnul on järgmise aasta eelarve tasakaalus, kuigi IMFiga sõlmitud esialgse kokkuleppe järgi võib esimene poolaasta jääda 250 miljoni krooniga defitsiiti.

Maksude laekumine on aasta esimeses pooles halvem kui teisel poolaastal, sest mais-juunis tuleb ühekordse kuluna maksta õpetajate puhkusetasud. 'Seepärast ongi meie finantsplaani sisse kirjutatud, et esimene poolaasta võib jääda väikesesse defitsiiti, mis kaetakse teise poolaasta suurema tulude laekumisega,' selgitas Lõhmus.

Hetkel kuum