Ülo Toomsalu • 26. september 2000 kell 6:11

Reostuse tekitaja vaidlustab süüdistuse

Muugal ulatusliku masuudireostuse põhjustanud Malta tankeri omanik kavatseb vaidlustada tõsiasja, et Eesti viimaste aastakümnete suurima keskkonnareostuse põhjustas nende laev, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Siiamaani pole leitud ühtegi fakti, et reostus pärineb just Malta tankerist,' väitis Eestis Malta tankeri Alambra omanikku Starlady Marine Ltd esindav mereõigusbüroo CMM direktor Viljar Kasemaa. 'Laeva kerest ei ole leitud ühtegi auku ega pragu, mis tõestaks reostuse tekkimist. Seetõttu on endiselt arusaamatu, kuidas masuut merre sattus.'

Samas avastasid tuukrid tankeri põhjalt äsja kinni keevitatud 20ruutsentimeetrise augu, kust reostus võis merre voolata.

Keskkonnainspektsioon ei ole otsustanud, kui suure kahjutasunõude ta tankeri omanikule esitab.

'Me peame ära tõestama iga tonni päritolu, mis merre voolas ning seda on äärmiselt raske teha,' lausus keskkonnainspektsiooni vaneminspektor Pavel Ojava. Ta ei osanud nimetada, kui suure kahjutasunõude võib laevaomanik saada.

'Seda on väga raske hinnata, sest praegu pole masuudi korjamine merest veel lõppenud ning nõude suuruse ennustamine oleks puhas spekulatsioon,' sõnas Ojava.

Eilseks olid merre voolanud masuudi koritustööd jõudnud lõppjärku ning enamik reostusest koristatud.

Hetkel kuum