Ülo Toomsalu • 29. september 2000 kell 6:24

Eesti Kontsert tahab Endla teatrist teha kultuurikeskuse

Eile istusid Pärnus koos Eesti Kontserdi, Endla teatri, Pärnu linna ja maakonna esindajad, et vaagida teatri juurdeehituse plaane, kirjutab Pärnu Postimees.

Nõupidamisel põrkusid Endla teatri ja Eesti Kontserdi huvid, mõlemal on maja juurdeehituseks oma plaan.

Kultuuriministeeriumi kantsleri Margus Allikmaa sõnade kohaselt lõppotsust eile veel ei tehtud. 30. oktoobril tullakse uuesti kokku, kuna selleks ajaks on esitletud Endla uut äriplaani ja lõppenud turu-uuringud.

Kaalumisel oli kaks varianti. Eesti Kontserdi ja Pärnu linna algatatud juurdeehituse plaan näeb ette 800kohalise mitmeotstarbelise saali ehituse teatri ette. Saalis saaks korraldada kontserte, konverentse, vastuvõtte ja pidusid.

Maja paremale tiivale tuleks arhitekt Ra Luhse projekti kohaselt Linnagalerii ja 120 kohaga eksperimentaalteatrisaal.

Uude kultuuritsentrumisse on kavandatud veel raamatu- ja muusikapoed, esinejate ning bürooruumid. Ühtlasi saaks korraliku harjutuspaiga Pärnu Linnaorkester.

Endla teatril oli plaanis teatri 90. aasta juubeliks maja renoveerida: suurendada saali istekohtade arvu 600ni ja parandada akustikat ning ehitada 200kohaline eksperimentaalteatrisaal.

Pooled jõudsid istungil kokkuleppele, et Endla esitab 30. oktoobriks oma uue äriplaani, milles oleks ühtlasi ette nähtud kontserdisaali ehitus ning teater jääks kontserdisaali haldajaks.

Hetkel kuum