ÄP fototoimetus • 1. oktoober 2000 kell 22:00

Harju maavanem ei luba Rasmussonile planeeringut

Orm Valtson teatas eelmisel nädalal tema poole kooskõlastuspalvega pöördunud Tallinna linnavalitsusele, et OÜ Rasmusson ei ole sadama territooriumil asuva Marati 14 hoonete ega nende juurde kuuluva maatüki omanik ega kasutaja.

Omanikuks on pankrotistunud AS Balti Baas, kes 1997. aasta augustis sõlmis OÜga Rasmusson kasutusvalduse lepingu.

Balti Baas ei anna rentnikule detailplaneeringu kehtestamiseks nõusolekut ja kuna osa tema territooriumist jääb planeeringu alla, ei saa detailplaneeringut käiku anda, rääkis Harju maavalitsuse juriidilise osakonna juhataja Ralf Amos. ?Planeering iseenesest oli sümpaatne,? lisas ta.

Sel kevadel on Tallinna linnakohtu hagi tagamise määrusega keelanud ka OÜ-l Rasmusson Balti Baasi nõusolekuta kõik lammutus- ja ehitustööd Balti Baasi alal.

OÜ Rasmusson on suhtekorraldaja Mart Sooniku sõnul puudutab detailplaneering muu hulgas tõesti ka Balti Baasi. Rasmusson on detailplaneeringuks ja keskkonnauuringuteks kulutanud vähemalt saja tuhande krooni suuruse summa. Kokku on Rasmusson investeerinud sadamasse rohkem kui 37 miljonit krooni.

ASi Balti Baas pankrotihaldur Ly Müürsoo ütles, et kui Rasmusson tahab detailplaneeringut, tuleb jätta Balti Baasi territoorium välja.

Tallinna prokuratuur algatas suvel Balti Baasi avalduse põhjal Rasmussoni vastu kriminaalasja, milles ettevõtet süüdistatakse lammutustöödes, kuid see lõpetati kuriteo koosseisu puudumisel.

Autor: ÄP

Hetkel kuum