Ülo Toomsalu • 3. oktoober 2000 kell 6:20

Metsamaa mõrva võisid vahendada Poli?t?uki ihukaitsjad

Kaks Tallinna Keskturu töötajat, keda keskkriminaalpolitsei kahtlustab ärimees Mait Metsamaa aastataguse palgamõrva vahendamises, on väidetavalt turujuht Vadim Poli?t?uki ihukaitsjad, kirjutab Postimees.

Ametlikult töötavad Metsamaa mõrva vahendamise eest vahi alla võetud Valeri (34) ja Sergei (26) Tallinna Keskturul vastavalt inseneri ja kontrolörina, ütles politseiameti pressiesindaja Indrek Raudjalg.

Postimehele on infoallikad väitnud, et mehed pole kunagi täitnud oma lepingulisi ametiülesandeid, mitteametlikult lasus neil aga kuni vahistamiseni kohustus turvata Keskturu kommertsdirektori Vadim Poli?t?uki peaaegu igat sammu.

Keskkriminaalpolitseist öeldi Postimehele, et Poli?t?uk käib praegu Metsamaa mõrva uurimisest läbi vaid tunnistajana. Kuigi uurija on turujuhti, kes süüdistab politseid oma tervise halvenemises, mitu korda üle kuulanud, pole seni leitud alust tema otseseks seostamiseks Metsamaa palgamõrvaga.

Samas keelduvad keskkriminaalpolitsei töötajad uurimise huvides isegi eravestlustes rääkimast teemal, kes siiski seisis Metsamaa mõrva tellimisahela tipus. 'Kõik need, kes on praeguseks kahtlustatuna vahi alla võetud, on ahela eri lülid,' mainis politseiameti pressiesindaja.

Ahela viimane lüli ehk Metsamaa Lastekodu 26 maja trepikojas viiest püstolilasust tapnud töötu narkosõltlane Andrei (26) istub eelmisest reedest trellide taga. Oma süüd tunnistanud lasnamäelase tabas keskkriminaalpolitsei viis päeva pärast seda, kui võeti vahi alla mõrva vahendamises kahtlustatavad Keskturu töötajad.

Eile hilisõhtul esitas uurija Andreile esialgse süüdistuse Metsamaa tapmises. Valeri ja Sergei puhul loodab keskkriminaalpolitsei süüdistusteni jõuda homme.

Hetkel kuum