Ülo Toomsalu • 3. oktoober 2000 kell 6:10

Pool miljonit krooni Sepale tekitab protesti

Tallinna volikogu esimees Rein Voog peab Tallinna Soojusest lahkuma sunnitud Elmar Sepale poole miljoni krooni suuruse hüvitise maksmist irvitamiseks maksumaksja üle, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Võime rääkida sellisest kompensatsioonist siis, kui tegu on normaalse äriettevõttega, aga linnaettevõtete puhul on sellised langevarjud maksumaksja üle irvitamine,' ütles Voog. Tema sõnul on Sepale kompensatsiooni maksmine hea näide sellest, et linn ei kontrolli oma ettevõtete tegevust.

Voog lisas, et volikogul pole hüvitise maksmise takistamiseks võimalik sekkuda.

Tallinna volikogu revisjonikomisjoni esimees Jaana Padrik nimetas Sepale makstud hüvitist absurdseks. 'Kuigi Tallinna Soojuse nõukogu kommenteeris Sepa lahkumist kui Tallinna linna soovi, oli ju alus ikkagi usalduse kaotamine. Kuidas siis on lepingu järgi isegi sellisel puhul võimalik maksta nii suurt hüvitist?' küsis Padrik.

Isamaaliidu Tallinna piirkonna esimees Andres Herkel ütles, et ta pole näinud Sepa töölepingut. 'Aga üldisem seisukoht on see, et kui pahandusega ja usalduse kaotusega lahkutakse, siis ei peaks maksma ka kompensatsiooni,' tõdes Herkel. Tema sõnul on kompensatsiooni suurus seda üllatavam, et Sepp sai ettevõtte juhina töötada napilt üle poole aasta.

Abilinnapea Ivar Virkuse sõnul oli Tallinna Soojuse nõukogu ja Sepa vahel sõlmitud lepingu tingimuseks, et Sepp saab tööandja initsiatiivil vabastamise korral 12 kuu kompensatsiooni. 'Olen nõus, et see on hea summa. Peaksin ka ise hea meelega poole aasta kaupa selliseid ameteid,' tõdes Virkus.

Virkuse sõnul polnud erinevalt keskkonnaameti juhatajast Aap Mummest ja botaanikaaia direktorist Jüri Otist Sepa puhul juttu, et tema vabastamise põhjus on usalduse kaotamine, mille korral ei pea hüvitist maksma. 'Mumme ja Otiga oli sõlmitud teenistusleping. Sepp oli ametis juhatuse esimehena ja teda tagasi kutsudes ei pea nõukogu seda äriseadustiku kohaselt põhjendama,' märkis Virkus.

Hetkel kuum