Tõnis Oja • 4. oktoober 2000 kell 22:00

Fed jättis intressid samale tasemele

USA Föderaalreserv jättis teisipäeval toimunud Vabaturu komitee istungil üleöölaenude intressi muutmata. Keskpanga taoline otsus ei olnud finantsturgudele üllatav ning investorid asusid hoolega dollareid kokku ostma. Oma avalduses hoiatas Fed, et nafta hind hoiab majanduse endiselt inflatsioonilise surve all ning intressimäärade langetamist niipea loota ei ole. Nii majanduskasv kui ka intressitaseme väljavaated toetavad selgelt dollarit.

Jeeni suhtes kerkis Ühendriikide valuuta seitsme nädala kõrgeimale tasemele 109,40 jeenini.

Euro suhtes liigub dollar samuti tõususuunas. Viimase paari nädala jooksul on saabunud tõendeid, et eurotsooni majanduskasv hakkab tasapisi aeglustuma. Saksamaa ja Prantsusmaa, kelle majandused moodustavad kokku üle poole rahaliidu liikmesriikide majandusest, äriusaldusindeksid langesid vastavalt 9 ja 8 kuu madalaimale tasemele. Liigkiire kursilanguse hoidis ära oht, et Euroopa Keskpank võib taas sooritada ühisraha kaitseks eurode tugioste.

Täna otsustab intressipoliitika üle Euroopa Keskpank. Analüütikud usuvad, et repomäära tõstetakse alles kahe nädala pärast.

Hetkel kuum