Ülo Toomsalu • 6. oktoober 2000 kell 6:35

Tartu mängib Liikori rootslastele

Tartu linnavalitsus tunnistas teisipäeval bussifirma Liikor erastamise läbikukkunuks, kuid jätkab müügiläbirääkimisi liiga kõrge alghinna määramise juures konsultandiks olnud Rootsi firmaga Connex Transport AB, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kõik kolm Liikori aktsiate vastu huvi tundnud firmat pidasid 20 miljoni krooni suurust hinda liiga kõrgeks.

'Ilmselt ei olnud Liikori ostmine sellise hinna juures majanduslikult tõhus,' ütles Rootsi suurfirmat Connex Transport AB Eestis esindav Välisinvesteeringute Agentuuri peadirektor Agu Remmelg. Samas oli aga Connex Transport linnavalitsusele Liikori hinna määramise juures konsultandiks ning soovitas ise 20 miljonit krooni kui firma tõepärast hinda.

Tartu abilinnapeade Aksel Kivi ja Margus Hansoni hinnangul peaks Liikor minema välisinvestoritele, sest Eestist uute busside ostmiseks vajalikku raha nii pikaks ajaks Tartusse ei tule.

Hansoni sõnul jätkab linnavalitsus ilmselt läbirääkimisi Connex Transpordiga. 'Connex on meile öelnud, et neil on reservis 200 bussi ning lootust on, et uus firma toob Tartusse paremad bussid kui vanad Ikarused, Scaniad ja Volvod,' ütles Hanson.

Abilinnapea Kivi ütles, et kuna linn on teinud põhimõttelise otsuse Liikorist loobuda ning selle aasta eelarves on müügist saadavate tuludega arvestatud, tuleb firma kiiresti maha müüa.

Hetkel kuum