Ülo Toomsalu • 9. oktoober 2000 kell 6:32

Loodetud miljon krooni jääb Mõisakülla tulemata

Pärast seda, kui Mõisaküla oli kooli remondi alustamiseks laenu võtnud, avastas linnapea riigieelarve projekti uurides, et linnale seal loodetud raha pole, kirjutab Sakala.

Linnapea Arvids Tisler süüdistab rahata jäämises Viljandi maavanemat, kes olevat Mõisaküla volikogus esinedes kinnitanud, et väikelinn saab kooli remondiks vajaliku 1,3 miljonit krooni.

Maavanem eitab sellise lubaduse andmist.

Arvids Tisler küsis tänavu ühel Mõisaküla linnavolikogu istungil maavanemalt, kas Mõisaküla saab järgmisel aastal investeeringuteks kavandatud raha vastavalt omavalitsuste liidu vanematekogu otsusele. Maavanem vastas, et kui raha tuleb maakonda vähem, siis kärbitakse omavalitsuste liidus kokkulepitud pingereas tagumistele objektidele vajaminevaid summasid.

Helir-Valdor Seeder ütles eile, et ta on jäänud Mõisaküla volikogus öeldud sõnade juurde, kuid tekkinud segaduse on tinginud asjaolu, et Mõisaküla juhid ja tema pidasid silmas erinevat pingerida.

26. aprillil omavalitsuste liidu vanematekogus vastu võetud investeeringute nimekirjas oli Mõisaküla Keskkooli soojustamine ja söökla remont teisel kohal ja Mõisaküla linnajuhid lugesid maavanema vastusest välja, et nad saavad soovitud raha.

Maavanem saatis aga kevadel riigieelarve koostajatele maakonna investeeringute projekti, milles Mõisaküla kooli remont oli üheksandal kohal. Selle projekti arutas vanematekogu läbi mullu.

Hetkel kuum