Ülo Toomsalu • 11. oktoober 2000 kell 6:28

Karksi-Nuia korterielanikud võivad kütjat valida

Karksi-Nuia majade kütmise õiguse saanud osaühingule Avoterm on tekkinud konkurent, kes loodab kõikide väikelinna kortermajade kütmise lepingud endale saada, kirjutab Sakala.

Liimpuitplaate valmistav aktsiaselts Textuur kavatseb sellel ja järgmisel talvel korterelamutele katelde ostmisesse investeerida kolm miljonit krooni ning müüa Karksi-Nuia elanikele sooja hinnaga 300 krooni megavatt-tund.

Avotermi baashind on 400 krooni megavatt-tund ja kui korteriühistu firmale kuu aja eest ette maksab, saab ta sooja 40 krooni odavamalt.

Textuuri tegevdirektor Argo Jõgi peab Avotermi tingimusi soojatarbija mõnitamiseks. 'Ega Textuur olekski kütmisega tegelema hakanud, aga ma nägin, et kannatavad minu töötajad,' selgitas Jõgi. Textuuris on tööl 160 inimest, kellest enamik elab Karksi-Nuia korterelamutes.

Karksi vallavanem Arne Tae peab Avotermi pakutud hinda ja muid tingimusi heaks. 'Need on paremad kui mitmes teises Eesti väikelinnas,' sõnas ta.

Suvel Karksi-Nuia kütmise õiguse saanud Avoterm on sinna toonud uue konteinerkatlamaja, mis töötab masuudi ja põlevkiviõliga. Praegu on firma majade kütmist alustanud, kuid sooja saamiseks peavad elanikud esmalt temaga lepingu sõlmima.

Textuur loodab oma esimesed katlad tööle panna oktoobri lõpuks. Firmal on praegu tellimus viie Karksi-Nuia maja kütmiseks. 'Tänavu kavatseme investeerida selleks 1,5 miljonit krooni ja järgmisel aastal sama palju,' rääkis Argo Jõgi. Textuur kavatseb endale saada kõigi kortermajade kütmise lepingud ning selleks tuleb firmal linna paigaldada 15 väikest katlamaja.

Hetkel kuum