Ülo Toomsalu • 12. oktoober 2000 kell 6:42

Kalameeste lõkkease süütas rahvuspargi luha

Pärnu- ja Viljandimaa päästjad kustutasid eile Soomaal Vodi luhal tulekahju, mis oli ilmselt alguse saanud kalameeste hooletult kustutatud lõkkest, kirjutab Sakala.

'Hommikul, kui mina tööle tulin, oli siin ikka päris kurb seis,' nentis eile pärastlõunal Vodi luhal järelkustutustöid juhendav Viljandimaa Päästeteenistuse operatiivkorrapidaja Tarmo Raba. 'Kõrge heinaga põld - see läheb kui säraküünal.'

Tuli oli levinud rohkem kui kilomeetri jagu piki Halliste jõge, põlenud ala laius on ligi 150 meetrit. Luha kõrval kasvav mets ja Kikepera raba suudeti põlengust päästa.

Viljandimaa Päästeteenistus sai rahvuspargi territooriumil levivast tulekahjust teada eile hommikul kell 7 oma Pärnumaa kolleegidelt. Pärnumaa häirekeskusse oli põlenguteade saabunud kell 6.04, teatajaks Kõrtsi-Tõramaal Sooma külastuskeskuses elav Heikki Tuoppi.

Põlengu tipphetkel oli luhal kümmekond autot ja paarkümmend päästjat. Viljandimaa päästeteenistuse direktori asetäitja Jüri Sooviku sõnul pandi tulele piir kell kümme hommikul.

Nii Jüri Soovik kui olukorda kohapeal uurimas käinud Soomaa rahvuspargi direktor Meelis Suurkask avaldasid arvamust, et põleng sai alguse kalameeste hooletust tuletegemisest. Põhjuse selliseks arvamuseks andis põlenud maa-ala ühest servast leitud lõkkease, kust tuli oli allatuult levima hakanud. 'Hein oli luhal nii kuiv, et see võis isegi suitsukonist süttida,' lausus Soovik.

Hetkel kuum