ÄP fototoimetus • 12. oktoober 2000 kell 22:00

Kristiine Kaubanduskeskuse aktsiad avalikku müüki

Pro Kapital Eesti nõukogu otsustas müüa pooled firmale kuuluvad ehk 9 miljonit aktsiat. Vastupidiselt 25. septembril vastu võetud otsusele ei emiteeri Kristiine Kaubanduskeskus täiendavalt 2 miljonit aktsiat ja ettevõtte aktsiakapitali suuruseks jääb endiselt 180 miljonit krooni. Varasema nõukogu otsuse kohaselt pidi Pro Kapital Eesti müüma avalikul pakkumisel 7,8 miljonit aktsiat ning ettevõtte kontrolli alla oleks jäänud 51 Kristiine Kaubanduskeskusest.

Pro Kapitali Grupi juhatuse liikme Ilona Saari sõnul otsustati uusemissioonist loobuda, sest Kristiine Kaubanduskeskuse muutunud laiendamiskavad vähendasid investeerimisvajadust.

Uus laienduskava nõuab varasemast väiksemat, 130 miljoni krooni suurust investeeringut, mida Ilona Saari sõnul rahastatakse omavahendite ja pangalaenuga.

Uute laiendamiskavade kohaselt ehitatakse keskusesse juurde 9000 ruutmeetrit pinda, mis renditakse välja kaubandus- ja teeninduspindadeks. Ehitustöödega alustatakse sellel aastal ja kaubanduskeskuse teine etapp valmib 2001. aasta augustis.

Ühispanga analüütik Sander Danil märkis, et olemasolevate aktsiate müügil firmale lisaraha ei laeku, kuid arvestades, et aktsiaid müüb senine ainuomanik, on loota, et raha kontsernist välja ei liigu.

Danil lisas, et Kristiine Kaubanduskeskust võib börsil saata suurem huvi kui Pro Kapital Gruppi. ?Ettevõte on väiksem, konkreetsem ja paremini jälgitav,? märkis Danil.

Tallinna börsi noteerimiskomisjon ei ole Kristiine Kaubanduskeskuse aktsiate börsi lisanimekirjas noteerimist arutanud ega selle kohta mingit otsust teinud.

Autor: ÄP

Hetkel kuum