Kaja Koovit • 12. oktoober 2000 kell 22:00

Oodatakse pankade kasumite kasvu

?Kolmanda kvartali tulemuste puhul on kõikidel pankadel lahtine provisjonide küsimus, ? ütles Ühispanga analüütik Sander Danil. ?Tegevustulem enne provisjone ja erakorralisi tulusid ning kulusid on kõikidel pankadel kasvav,? lisas Danil, kes Hansapanga Grupi kasumiks ootab kolmandas kvartalis 200 kuni 210 miljonit krooni, Ühispanga kasumiks 35 kuni 40 miljonit krooni ja Optiva Panga kasumiks 5?7 miljonit krooni.

Hansabank Marketsi analüüsi osakonna juhataja Urmas Riiel märkis, et panganduskeskkond on paranenud ja Hansapanga Grupi kasum võiks olla parem, aga põhjustatuna augustis 66 miljoni krooni mahakandmisest jääb grupi kasum aasta varasemate kvartalitega samasse suurusjärku ehk 300 miljoni krooni tasemele.

Analüütikute hinnangul ei mõjuta augustikuine 66 miljoni krooni mahakandmine negatiivselt Hansapanga selle aasta kasumiprognoosi ning panga aktsia hinnaootusi.

Investeerimispanga Suprema analüütik Paavo Põld märkis, et erakorralistest provisjonidest tingitud kulu peaks kompenseerima kolmanda kvartali tugev laenukasv ja eurointresside tõusust tingitud likviidsusportfelliga seotud tulu.

?Pigem on see positiivne signaal, et vaatamata täiendavatele kahjumitele suudetakse kasumiprognoosid täita,? lausus Danil.

Danili sõnul on tõenäoline, et Hansapank teenib tänavu prognoositud miljardist kroonist suurema kasumi. Kuigi panga marginaalid endiselt vähenevad, vähendab eurointresside tõus praegust survet marginaalidele ja kasumi kasv jätkub, rääkis ta.

Analüütikute hinnangul on Ühispanga kasumiteenimisvõime paranenud, kuid endiselt jäävad küsimärgiks panga provisjonid.

Paavo Põllu sõnul võiks Ühispangalt oodata 40 kuni 45 miljoni krooni suurust kasumit. Sellise kasumi eelduseks on, et seda ei mõjuta ootamatud provisjonid.

Riiel kinnitas, et alla 40 miljoni kroonine kasum oleks Ühispanga puhul pettumus.

Hetkel kuum