Ülo Toomsalu • 13. oktoober 2000 kell 6:06

Linnapea koht sunnib poliitiku leeri vahetama

Pärnu opositsioon avaldab reformierakondlasest endise abilinnapea Einar Kelderi toel esmaspäeval umbusaldust Isamaliidu ja Reformierakonna moodustatud linnavalitsusele, mille eest saab Kelder linnapea koha, kirjutab Eesti Päevaleht.

Pärnu opositsiooni kuuluvad Keskerakonna ja Koonderakondliku taustaga valimisliidu Pärnakas liikmed said umbusalduseks vajalikud 17 häält kokku valimisliidu Rahva Usaldus kahe esindaja ja reformierakondalasest endise abilinnapea Einar Kelderi toel.

Valimiste eel Reformierakonna linnapeakandidaat olnud ja juuli keskpaigani abilinnapeana töötanud Kelder on nüüd Keskerakonna ja Koonderakonna linnapeakandidaat.

'Jah, Keldrist on meil juttu olnud, meil pole tema vastu midagi,' ütles valimisliidu Pärnakas juht Vello Järvesalu. Tema sõnul on võimalik, et opositsioon jõuab kokkuleppele ka Reformierakonnaga ja Kelderist saab ühine linnapeakandidaat. 'Reformierakond on meile sümpaatne, Isamaaliit ei ole,' ütles Järvesalu.

Reformierakonna Pärnu piirkonna esimees Väino Linde ütles, et Reformierakond pole lõplikult otsustanud, kas hääletatakse umbusalduse poolt või vastu.

'Igal juhul me püüame olla võimalikult üksmeelsed,' lausus ta. Kelderi esitamine Reformierakonna ja opositsiooni ühiseks linnapeakandidaadiks on Linde sõnul võimalik, kuid lõplik kokkulepe on veel saavutamata.

Hetkel kuum