16. oktoober 2000 kell 22:00

Hansapanga juht: sularaha suure käibe on põhjustanud maksupettused

Sularahatehingute suure käibe põhjustab nõrk maksuamet, millest tulenevalt on väga palju maksupettusi ning riigil jääb palju raha saamata, ütles Neivelt esmaspäeval Tallinna Tehnikaülikooli tudengitele esinedes.

Neivelt tõi näitena oma majaehituse, kus talle pakuti korduvalt võimalust maksta materjalide ja kaupade eest sularahas või lasta arve kirjutada firma nimele.

Neivelti sõnul võib sellised pettused ja pettusekatsed põhiliselt maksuameti nõrga töö arvele kirjutada, sest tihti teavad maksupetturitest eelkõige väiksemates kohtades kõik peale kohaliku maksuameti.

?Kui näiteks Rakveres või Pärnus lasta inimestel maksupettureid osutada, võivad kõik seda teha,? rääkis Neivelt. ?Ainult maksuamet ei tea midagi.?

Sularahatehingute suures käibes on Neivelti sõnul oma osa siiski ka pankadel, sest seni on pangakaardiga maksmine ebamugav ja aeganõudev.

Tööd tuleb teha selles suunas, et vähendada makse teostamise ajakulu ning samas säilitada turvalisus, ütles Neivelt.

Kolmanda põhjusena, miks kaardimakseid ei kasutata veel piisavalt, tõi Hansapanga juhatuse esimees välja kaarditehingute suhtelise kalliduse kaupmeestele.

Meil on vaja teha maksete võimaldamine kaupmeestele odavamaks ning selles suunas praegu Hansapank ka töötab, lisas Neivelt.

Autor: BNS

Hetkel kuum