Viktoria Korpan • 17. oktoober 2000 kell 22:00

Eestlane eelistab odavaid reise

ASi Wris Tours direktor Margit Rebane-Pent ütleb, et büroo korraldatavad reisid Küprosele ja Türki on ammugi kõik välja müüdud. Eelmisel aastal oli Wris Tours hoopis sunnitud osa Türgi-reise ära jätma maavärina tõttu.

?Türki, Kemerisse tegime veel ühe lisareisi. Kaalume praegu, kas teha lisareisi Küprosele,? räägib Rebane-Pent, kelle sõnul on kõige populaarsemad paketid odavamad, nädala eest 6500?7000 krooni inimese kohta maksvad reisid. ?Ei tea, kas on see tingitud halvast suvest või majanduskasvust, aga kõik tahavad minna reisile kohe,? lisab Rebane-Pent.

Praeguseks on firma müünud umbes 7200 reisipaketti, mis on sama palju kui 1999. aastal müüdud reiside arv kokku. Erinevalt Vahemeremaade-reisidest, mille vastu huvi on eestlastel suur, jäävad sel aastal toimumata Wris Toursi India-ringreisid, mille hind algab sõltuvalt reisi pikkusest ja marsruudist 23 000 kroonist. Kalleim, ligi

88 000 krooni maksev reis kestab 25 päeva ja selle ajaga külastatakse lisaks Indiale ka Nepali, Tiibetit ja Bhutani.

?Huvi India vastu on, aga oleme sunnitud reisi ära jätma, kuna rühm ei ole täis, puudu on 2?3 osavõtjat,? nendib Rebane-Pent. ?Tahaks, et järgmisel aastal ringreis siiski toimuks.? Reisi toimumiseks on vaja vähemalt kümmet osavõtjat.

Ka reisikorraldaja Daam Reisid omanikfirma OÜ Daam Koolitus juhatuse esimees Marina Laikjõe tõdeb, et umbes 33 000kroonine USA reis jääb novembris ära. ?Dollari kurss tõuseb, hinnad USAs kas jäävad samaks või tõusevad ja inimesed saavad aru, et kohapeal tuleb lisakulutusi rohkem,? nendib Laikjõe. ?Veebruaris-märtsis reis siiski toimub.?

Internetifirmale OÜ Levicom Broadband ehk Tele2 kuuluva internetivärava everyday.com sisutoimetaja Siim Teller ostis reisibüroo Wris Tours kaudu edasi-tagasi lennukipiletid Delhisse, kuhu ta jääb kolmeks nädalaks. ?Delhi lennukipilet oli 8100 krooni, läheme Moskva kaudu Aeroflotiga, teised firmad on kallimad,? ütleb Teller.

?Läheme sinna ja vaatame, kus ööbime, kuhu täpselt sõidame ja mida vaatame,? räägib Teller. ?Omal käel lähme, sest valmis reisipakett oleks olnud kallim ja meil on soov ise otsustada, kuhu, millal ja kuidas minna. Võib-olla pärast kahetseme võetud riske, aga proovimata ei saa ju kunagi teada.?

Vähemekstreemset puhkamisviisi eelistav ASi Lakrito direktor Tõnu Laidla läheb puhkama Atlandi ookeanis asuvale Gran Canaria saarele sel reedel.

?Ostsime Estraveli kaudu Põhjamaade reisikorraldaja Fritidsresor reisipaketi. Samasse kohta lähen juba teist korda ja ühele inimesele maksab reis umbes 8000?9000 krooni,? räägib Laidla.

Hetkel kuum