Peep Sooman • 17. oktoober 2000 kell 22:00

Ober-Haus laenab võlakirjaturult 150 mln

Ober-Hausi juhatuse esimees Paul Oberschneider sõnas, et 9?10protsendilise aastatootlusega võlakirjad on kolmeaastase tähtajaga. Võlakirjade hinda ja emissiooni läbiviijat ei osanud Oberschneider veel nimetada. Tema sõnul kavatseb firma emissiooni läbi viia novembri keskpaigas. ?Emissioonist saadava rahaga kavatseme refinantseerida olemasolevaid laenusid ja ülejäänud raha suunata ärisse, näiteks sadama-ala arendamiseks,? ütles Oberschneider. ?Igatahes finantseeritakse raha Eestisse,? kinnitas ta. ?Me loodame, et emissioonist võtavad osa pangad ja teised suured ettevõtted, ka väikeinvestorid,? lausus Oberschneider. ?Emissioon on esimene samm pakkuda inimestele võimalust osaleda kohalikus kinnisvaraäris, kui emissioon on edukas, siis järgmise loogilise sammuna kavatseme minna börsile,? ütles Ober-Hausi juht. ?Praegu on firma turuväärtus 600 miljonit krooni, börsile tasub minna, kui väärtus on umbes miljard,? leidis ta.

Oberschneideri sõnul on firma börsil noteerimine võimalik kahe aasta jooksul.

Ober-Hausi võlakirja emissiooni läbiviimiseks Oberschneideriga läbirääkimisi pidanud Hansapank Marketsi finantsturgude divisjoni direktor Ülo Kallas ei soovinud emissiooni korraldamist kommenteerida. ?Vara veel, kommenteerin siis, kui asi tehtud,? lausus ta.

Investeerimisfirma Trigon Investment Management portfellihaldur Tõnu Vanajuur ütles, et ka temal on hulk kliente, kes oleks Ober-Hausi võlakirjadesse valmis raha investeerima. ?Ober-Haus on viimasel ajal välja öeldud potentsiaalsetest börsile minejatest kindlasti üks atraktiivsemaid,? leidis Vanajuur. ?Iga inimene, kes oma vara eest heaperemehelikult hoolitseb, peab kaasama ka kinnisvarainvesteeringud,? sõnas portfellihaldur.

Eestis on juba börsil noteeritud kinnisvaraarendusfirma Pro Kapital, kuid Vanajuure sõnul on ettevõtte aktsiate vähene likviidsus tingitud eelkõige firma vähesest läbipaistvusest.

Ober-Haus on Eesti üks suuremaid kinnisvarafirmasid, mis tegutseb ka Lätis, Leedus ja Poolas.

Lisaks kinnisvaravahendusele arendab firma hotelle ja kaubakeskusi. Ober-Haus on investeerinud kinnisvaraärisse üle 400 miljoni krooni, millest 247 miljonit krooni on laenatud.

Hetkel kuum