Andres Kärssin • 18. oktoober 2000 kell 22:00

Austria Tabakist saab monopol

Austria Tabak AG teatel kirjutasid pooled eelmisel nädalal alla lepingule, mille kohaselt saab Austria Tabak kõigi Philip Morrise toodete levitajaks Eestis. Viidates konkurentsiameti nõusolekule võtab Austria Tabak levitamisõiguse üle Philip Morrise sigarettide praeguselt ametlikult importijalt alates 1. jaanuarist 2001.

Veel teatas ettevõte, et järgmiseks aastaks plaanitava ligi 100 miljoni kroonise investeeringu raames tuuakse uuel aastal tubakaäri ühinemise tõttu nii kunagised Swedish Matchi sigaretimargid kui ka Austria Tabaki enda ja Philip Morrise margid Tobaccoland-Estonia nime alla.

Philip Morrise toodete ametliku importija Bankend Eesti turuosa oli tubakatoodete legaalsel turul mullu 60 protsenti, Eesti Tubaka järglase Swedish Match Eesti mullu ära ostnud Austria Tabak Eesti turuosa ulatus umbes 26?28 protsendini. Bankend Eesti müüs eelmisel aastal kõige rohkem sigaretimarke L&M ning Bond, Austria Tabaki enimmüüdud margid mullu olid Leek ja Rumba.

Nii Austria Tabak Eesti kui ka Bankend Eesti esindajaid olid eile väga hõivatud ning ei leidnud aega Äripäevale muutusi tubaka hulgimüügiturul kommenteerida.

Eesti turust umbes 4 protsenti omava House of Prince tegevdirektor Margus Venelaine ütles muutust kommenteerides, et sisuliselt on tegu Austria Tabaki poolse logistikateenusega ning Philip Morrise siinne organisatsioon jääb kindlasti alles. ?Ma ei arva põrmugi, et Philip Morris loobuks osalemisest Eesti turul,? märkis ta.

Venelaine lausus, et Austria Tabaki kavandatud investeering suunatakse tõenäoliselt ikkagi ladude, logistika ning IT arendamisse ning selle eest sigaretitööstust Eestisse tegema ei hakata.

Konkurentsiameti turusuhete osakonna juhataja Svetlana Ljutova sõnul pole tubakafirmad seni ameti poole pöördunud. ?Seda peaks tegema kuu aega varem kui lõplik leping sõlmitakse,? lisas ta.

Hetkel kuum