18. oktoober 2000 kell 22:00

Hansapank 2001. aasta lõpus: kasum 1,5 miljardit ja aktsia hind 200 krooni?

Hansapank ületas oluliselt investorite ootusi. Pärast poolaasta tulemuste avaldamist oli III kvartali kasumiootus 260 miljoni krooni juures. Paar kuud tagasi sai turg teada välisnõuete finantseerimisega seotud erakorralisest kahjumist. Seetõttu oleks investorid leppinud ka väiksema numbriga, umbes 200 miljoniga.

Pank aga teenis 323 miljonit krooni, kusjuures see number sisaldab 32 miljonit krooni erakorralist kahjumit. Eriti paistab silma viimase kolme kuu tähtajaliste hoiuste kasv 24 ning laenuportfelli kasv 10,5. Kasvutempode võrdsustumise korral võib kasumitootlus veelgi tõusta.

Panga neljanda kvartali kasum peaks olema III kvartali sarnane ning aasta tulemuseks on oodata 1,3 miljardit krooni.

Aasta kasumi aktsiatele ära jagades saame 16,3 krooni aktsia kohta. Olemasolevaid arenguid arvestades on reaalne, et Hansapank teenib järgmisel aastal 1,5 miljardit krooni (19 krooni aktsia kohta), mis teeks praeguse aktsiahinna juures P/E tasemeks 6,7.

Swedbanki P/E suhe on praegu 12, Bank Handlowy P/E, mis samuti kuulub Swedbankile on 10,75. Ka võrreldes teiste Ida-Euroopa pankadega on Hansapanga aktsia hind odav.

Ei näe mingeid takistusi, miks Hansapanga kasumi ja kapitalisatsiooni suhe peab oluliselt erinema Ida-Euroopa analoogide omast. Riskidena peab mainima, et Leedu Hoiupanga ülevõtmine võib mõjutada Hansapanga järgmise aasta tulemusi võimalike lisakulude näol.

Hetkel kuum