Inno Tähismaa • 18. oktoober 2000 kell 13:48

Kohtla-Järve Soojus pääses pankrotist

Kohtla-Järve maakohus jättis esmaspäeval rahuldamata OÜ Elerti pankrotiavalduse ASi Kohta-Järve Soojus suhtes.

Kohus leidis, et Kohtla-Järve Soojus ei ole püsivalt maksejõuetu ning tema vastu Elerti esitatud 10,7 mln võlanõue on ebaselge. Nõude ebaselgust tõendas ka mõned nädalad tagasi Elerti esitatud taotlus pankrotiavaldusest loobumise kohta.

Elert loobus pankroti taotlemisest, kuna sõlmis Kohtla-Järve Soojusega kokkuleppe, milles viimane nõustus tasuma poole aasta jooksul 6,5 mln krooni.

Hoolimata kokkuleppest jäi ajutine pankrotihaldur Peeter Sepper kohtuistungil seisukohale, et Kohta-Järve Soojus on alaliselt maksejõuetu. Tema hinnangul ületavad ettevõtte kohustused 100 mln krooni ja tegelik varade väärtus seda ei kata. Ettevõte on nelja viimase aasta jooksul tootnud 98 mln krooni kahjumit.

Kohtla-Järve Soojuse tegevjuht, endine hotelli Palace direktor Toomas Niinemäe ütles, et pankrotihalduri aruanne ei kannata kriitikat. ?Need numbrid on sulepeast välja imetud,? ütles ta.

Niinemäe nimetas Elertiga sõlmitud lepinguid ettevõtte üle-eelmise juhtkonna eksimuseks.

Kohtuotsuse järgi kannab ajutise pankrotihalduri töötasu ja asja ettevalmistamisega seotud kulud summas 41 tuhat krooni Kohtla-Järve Soojus.

Hetkel kuum