Inno Tähismaa • 18. oktoober 2000 kell 12:39

Tallinn paneb müüki tosin elamumajanduse äriühingut

Tallinna Linnavalitsus soovib 12 linnale kuuluva elamumajanduse ettevõtte müümist, teatas Raepress.

Linnavolikogule saadeti vastuvõtmiseks otsuse eelnõu, mille kohaselt müüakse äriühingute aktsiad ja osad kolmes paketis ? igaühes neli äriühingut.

Esimeses paketis on kavas müüki panna AS Mustamäe Kinnisvarahaldus, AS Nõmme Elamu, OÜ Pelguranna Kodu ja OÜ Karjamaa Kinnisvarahooldus alghinnaga kokku 11 900 002 krooni.

Teise paketti kuuluksid AS Südalinna Kinnisvarahooldus, AS Vanalinna Kinnisvarahooldus, AS Kadrioru Majaühisus ja Pae Kinnisvarahalduse AS alghinnaga kokku 13 200 001 krooni.

Kolmandas paketis oleks Priisle Kinnisvarahalduse AS, AS Kristiine Kinnisvarahaldus, OÜ Pelgulinna Kinnisvarahooldus ja OÜ Kalamaja Kodu alghinnaga kokku 14,9 miljonit krooni.

Kuna osa müüdavatest ettevõtetest on suurte võlgnevuste tõttu negatiivse väärtusega, siis teeb linnavalitsus ettepaneku kehtestada nende ettevõtete aktsiate või osade müügil alghinnaks 1 kroon. Need on OÜ Pelguranna Kodu, OÜ Karjamaa Kinnisvarahooldus ja AS Kadrioru Majaühisus.

Elamumajanduse äriühingute aktsiad ja osad müüakse avalikul kirjalikul enampakkumisel. Kõigi kolme paketi alghind kokku oleks 40 miljonit ja 3 krooni.

Ostjal või ostjatel oleks muuhulgas kohustus võtta üle ka nende elamute haldamine, mis on vastavate äriühingute haldusalas.

Hetkel kuum