19. oktoober 2000 kell 22:00

Saatekeskus ähvardab ETVd pankrotiga

Pärast hoiatuse esitamist on ETV-l kümme päeva aega sellele reageerida, ütles Ringhäälingu Saatekeskuse finantsdirektor Aare Siimon.

Juhul kui selle aja jooksul midagi ei muutu, esitab saatekeskus ETV pankrotiavalduse kohtule, lisas ta.

ETV võlgneb Ringhäälingu Saatekeskusele võrgu kasutamise eest alates maist 5,5 miljonit krooni. Tol ajal katkestas ETV varem sõlmitud maksegraafiku täitmise ja pole sellest ajast saadik Siimoni kinnitusel saatekeskusele teenuste eest sentigi maksnud.

Kuna seadus ei võimalda saatekeskusel katkestada ETV kui avalik-õigusliku kanali pildi edastamist, on ainus võimalus võlg sisse nõuda pankrotihoiatuse teel, rääkis Siimon.

Ringhäälingu Saatekeskus ja ETV on Siimoni sõnul pidanud võla osas kirjavahetust, viimases kirjas palus ETV oodata 20. oktoobrini, mil valitsus on langetanud otsuse ETV rahastamise kohta.

Valitsuse kabinetinõupidamisel oli teisipäeval ETV rahastamine küll arutuse all, ent see ei andnud tulemusi.

Siimon avaldas arvamust, et ETV katkestas maksegraafiku täitmise juhtkonna vahetuse tõttu tänavu juunis. ?Ilmselt andsid ETV juhid kevadel katteta lubadusi,? nentis ta.

Ringhäälingu Saatekeskus rendib ETV-lt kontoripinda ja rendihinna ulatuses on pooled teinud tasaarveldusi. Pildi edastamise eest ETV maksnud ei ole, kinnitas Siimon.

Tänavu märtsis ähvardas Ringhäälingu Saatekeskus ETV võlgnevuse tõttu pildita jätta, kuid jättis selle teoks tegemata ja sõlmis võlgade ajatamise maksegraafiku.

Toona teatas keskus, et jätkab Eesti Televisiooni saadete edastamist ?ärisuhete loogikast tulenevatel alustel?.

Autor: BNS

Hetkel kuum