22. oktoober 2000 kell 22:00

Helsingin Sanomat: Viieteistkümne Euroopa Liidu ja kümne Aasia riigi juhid pidasid nädalavahetusel Lõuna-Koreas ASEMi tippkohtumist, et arutada omavahelist kaubavahetust, julgeolekut jm küsimusi, mis pakuvad pooltele ühist huvi. Kuna USA on loonud pärast Teist maailmasõda head suhted nii Euroopa kui ka Aasiaga ning Aasia ja Euroopa omavahelised suhted on jäänud nõrgaks, siis püüavad ELi ja Aasia riigid ASEMi kaudu nüüd seda viga parandada.

Aasia liidrid soovivad eurooplastelt kuulda ühisvaluuta loomise kogemustest ja tulevaste kiirreageerimisjõudude kasutamise kavatsustest. ELi esindajad kinnitasid aasialastele, et EL ei kavatse neid jõude kasutada ilma ÜRO mandaadita. Aasia maad ja eriti Hiina heidavad näiteks USA-le ette, et too toimis üliriigina Jugoslaavias valesti.

Financial Times: Oma avalikkuses tehtud mõtteavalduste pärast kriitika alla sattunud Euroopa Keskpanga (EKP) president, hollandlane Wim Duisenberg tunnistas, et ta ei tohi enam euro kohta teha turutundlikke avaldusi, ning ühtlasi kinnitas, et ta ei kavatse ametist tagasi astuda. Nii eurotsooni riikide valitsuste kui ka keskpankade vahel valitseb konsensus, et hollandlane peaks keskpanga presidendiametis püsima kuni 2002. aastal kavandatud tagasiastumiseni.

Saksa ametlike allikate väitel on Duisenberg teinud oma sõnadega endale suurt kahju ning pälvinud kriitikat teistelt keskpanga juhtidelt. Euroopa valitsuste esindajad annavad endale aru, et mis tahes sekkumisega kahjustaksid nad EKP sõltumatut positsiooni ning et Duisenbergile ei ole selget alternatiivi.

Financial Times: Harvardi meditsiiniülikooli ja USA farmaatsiagrupi Merck ühisuuringute tulemusena on välja töötatud vaktsiin, mis on andnud lootusrikkaid tulemusi HIV-viirusega nakatatud ahvidel. Kuid ajakirjas Science avaldatud artiklis rõhutavad teadlased, et tõelise inimeste AIDSi vastase vaktsiini loomiseni on veel pikk tee.

Hetkel kuum