24. oktoober 2000 kell 22:00

Ametiühingud alampalga nõudes järele ei anna

EAKL jäi eile kindlaks oma nõudmisele suurendada üleriigilist alampalka praeguselt 1400 kroonilt 1600 kroonile järgmisel aastal, teatas keskliit.

Juhatus volitas EAKLi esindajaid minema täna valitsuse kokkukutsutud kolmepoolsete läbirääkimiste vooru, et leppida kokku 1600kroonises alampalgas.

Kui kokkulepet ei sünni, asuvad ametiühingud ette valmistama aktsioone, sealhulgas üleriigilist hoiatusstreiki oma nõudmise toetuseks, märkis EAKL.

Valitsus kutsus Tööandjate ja Tööstuse Keskliidu ning Eesti Ametiühingute Keskliidu taas kokku kolmepoolseteks läbirääkimisteks alampalga küsimuses kolmapäevaks. Valitsus esitab seal oma ettepanekud kompromissi saavutamiseks.

Tänavused kolmepoolsed läbirääkimised valitsuse, tööandjate ja ametiühingute vahel tuleva aasta alampalga üle on ummikus, kuna pooled ei ole kõneluste käigus konsensusele jõudnud.

Eelmisel nädalal otsustas Tööandjate ja Tööstuse Keskliit (ETTK), et peab võimalikuks 1550kroonist palga alammäära 2001. aastal.

EAKLi peasekretär Raivo Paavo ütles, et Tööandjate ja Tööstuse Keskliidu otsus tõsta alampalka vaid 1550 kroonini tekitab ametiühingutes sügavat nördimust.

Ametiühingute keskliit nõudis esialgu järgmiseks aastaks 1650kroonise alampalga kehtestamist, tööandjate nõudmine oli 1470, mis kõneluste käigus lähenesid vastavalt 1600 ja 1500 kroonile.

Valitsus, kes samuti soovib 1500 krooni suurust alampalka, kuid pole vastu ka 1600 krooni kehtestamisele, on lubanud tööandjate ja töövõtjate ettepanekutesse konstruktiivselt suhtuda, kui nad vaid omavahel kokkuleppele jõuavad.

Praegu on üleriigiliselt kehtestatud alampalk 1400 krooni kuus.

Autor: BNS

Hetkel kuum