Inge Rumessen • 25. oktoober 2000 kell 8:41

Nestor käib alampalga läbirääkimistel välja kompromissettepaneku

Sotsiaalminister Eiki Nestor esitab täna Eesti Ametiühingute Keskliidu (EAKL) ning Tööandjate ja Tööstuse Keskliidu (ETTK) esindajatele kompromissettepaneku töötada järgmise aasta suveks välja mudel, mis põhinedes oleks aluseks alampalga korrigeerimisel.

?Möödunud nädalast alates olen pidanud kahepoolseid konsultatsioone,? rääkis Nestor täna. ?Esmaspäeval selgus, et olukord on keeruline, kuid mitte lootusetu. Täna on oluline see, et ametiühingute keskliit, kes vahepeal läbirääkimised katkestas, siiski kohale tuleb.?

Sotsiaalministri sõnul oleks vaja EAKL ja ETTK rolli tööturul tõsta ning muuta taolised läbirääkimised taas kahepoolseteks nagu varemgi. ?Valitsuse roll oleks jääda pigem kõrvalseisjaks ning sekkuda vaid majanduslikult raskes olukorras,? kommenteeris Nestor oma nägemust tööturu olukorrast.

Nestori sõnul ei oota ta tänaselt kohtumiselt mingit kokkulepet alampalga piiri osas ning loodab, et EAKL ja ETTK aktsepteerivad taolise mudeli väljatöötamist, mis edaspidi väldiks taolisi vaidlusi ning seoks alampalga määra kindlate näitajatega.

Hetkel kuum