Indrek Kald • 25. oktoober 2000 kell 22:00

Sisukas segadus

Suhtlemist propageeriv suhtle.ee sisaldab eilse seisuga 254 pakkujalt 332 erineva side- ja kontoritehnikaalase toote tutvustust, lisaks sajad muud pakkumised. Kuid fookuse puudumine avalehel raskendab tutvumisega alustamist.

Suhtle.ee vahendab veebilehe kinnitusel erapooletult mobiiltelefonide, kodu- ja kontoritelefonide, fakside, numbrimäärajate, automaatvastajate, kodujaamade, modemite jt sidevahendite pakkumisi. Samuti leiab infot sidetariifide ja -teenuste kohta.

Teemad on jagatud kolme põhivaldkonda ? mobiilside, tavatelefonside ja andmeside. Näiteks eile oli suhtle.ee veebikülgedel 44 mobiiltelefonide sooduspakkumist.

Väga hea on infoagendiks nimetatav toodete ja teenuste otsingumootor koos pakkujate kontaktandmetega. Sealt selgus, et mobiiltelefone müüb üle Eesti 178 firmat ja tavasidelahendusi pakub 33 ettevõtet. Osa neist mõistagi kattuvad. Samas ei ole andmebaas veel täiuslik, sest ei suutnud leida ühtegi mobiilside operaatorit. Teine otsinguvorm andis aga samasisulisele päringule vastuseks lingid kõikide Eesti mobiilioperaatorite hinnapakettideni. Iseäranis hea ja praktiline on ülevaatlik tabel, kus võrreldakse kolme Eesti mobiilifirma kõneminutite hindu.

Veel üks huvitav teenus on suhtle.ee poolt tasuta vahendatav kodulehele sattuja sideseadme ostu- või konsultatsioonisoov, mis edastatakse suhtle.ee baasis olevatele firmadele. Küsija saab seepeale e-postiga info, kellele päring edastati. Edasi suhtlevad päringu osapooled juba otse.

Sidealase kodulehe tegijad pakuvad ka võimalust erinevaid tooteid ja teenuseid hinnata ja kommenteerida. Eile juhtis 29 eri tootega edetabelit mobiiltelefon Nokia 6150, millele 18 vastajat olid and-nud viie punkti arvestuses keskmiseks hindeks 4.94.

Otsese suhtlemise vajajatele avatakse peagi sidealane foorum, juba praegu toimib sideteemaline jututuba. Eraldi link viib ka uute toodete ja teenuste juurde. Samuti leiab suhtle.ee leheküljelt sisuka ülevaate viimase aja sideuudistest Eestis ja mujal maailmas.

Kogu info tarbimine ja lisamine on suhtle.ee lehekülgedel tasuta.

Hetkel kuum