Madli Zobel • 26. oktoober 2000 kell 13:14

Kalevi uued eesmärgid: tulemusjuhtimine ja sortimendi laiendamine

AS Kalev strateegilise arengukava peamiseks eesmärgiks on viia ettevõte üle tulemusele orienteeritud juhtimisele, mis põhineb tulemusüksuste printsiibil, töötajate motivatsioonisüsteemi väljatöötamisel ning intellektuaalse kapitali arendamisel ettevõttes, teatas firma pressiesindaja.

Teiseks oluliseks eesmärgiks on kaubamärkidele orienteeritud areng ning sortimendi laiendamine, lähtudes Kalevi kui traditsioonidega kondiitritööstuse juhtivast rollist Eesti maiustusteturu igas tooterühmas.

Kolmandaks pööratakse edaspidi suuremat tähelepanu ettevõtte ressursside veelgi efektiivsemale juhtimisele. Möödunud aasta lõpu seisuga sai Kalev ligi 50 mln krooni kahjumit.

ASi Kalev nõukogu kinnitas lõppraporti arendusnõukogu tööst täna. Arendusnõukogu loodi ettevõtte nõukogu poolt veebruaris ning tööd alustati seoses juhtkonna vahetusega tänavu aasta märtsist. Arendusnõukogu on tänaseks täitnud oma ülesande, milleks oli välja töötada vastavalt muutunud majanduskeskkonnale ettevõtte efektiivsusele suunatud strateegiline arengukava. Arendusnõukogusse kuuluvad ettevõtte töötajad ja mitmed väliseksperdid.

Hetkel kuum