26. oktoober 2000 kell 22:00

Opositsioon soovib peatada aastaks vanametalli kokkuostu

Eelnõu esitamine on ajendatud soovist korrastada vanametalli ja metallijäätmete kokkuostu ning võidelda massiliseks muutunud metallivargustega, seisab seletuskirjas.

Saadikute sõnul on metallivargused väljunud viimasel ajal kontrolli alt ning varastatakse kõike alates kalmistupiiretest, liiklusmärkidest ja isegi vihmaveetorudest ning lõpetades pinge all olevate elektriliinidega.

Kuna valitsus ei ole vaatamata olukorra tõsidusele suutnud metallivargusi kontrolli alla saada, leiavad eelnõu autorid, et vanametalli ja metalli kaubandusliku käitlemise korda tuleb põhjalikult muuta, tagamaks elementaarset seaduslikkust ja korda selles vallas, seisab seletuskirjas.

Eelnõu näeb ette, et vanametalli ja metallijäätmete kaubanduslikuks käitlemiseks on vajalik seadusega kooskõlas väljaantud jäätmeluba, mis võimaldab kontrollida kokkuostuga tegelevaid ettevõtteid.

Opositsioonisaadikute esitatud eelnõu näeb ette vanametalli ja metallijäätmete kaubandusliku käitlemise peatamise vähemalt aastaks. Kuna varastatud metall on kiire käibega ja jõuab kohe kokkuostupunktidesse, siis eeltoodud meetmete rakendamine toob kindlasti kaasa positiivse efekti, leiavad nad.

Autor: BNS

Hetkel kuum