Sirje Niitra • 26. oktoober 2000 kell 22:00

Salaviinaärimees vabaks

Nädal tagasi vabastas Anne Kramer vahi alt ühe salaviinaketi juhtisikuid 90 000 krooni suuruse kautsjoni vastu, mis ka kohe ära maksti.

?Kahju, et nii läks, võitlesime kohtus, nagu jaksasime, aga kohtuniku otsus oli selline,? ütles tolliameti juurdlustalituse juhataja Annely Härms. Mõni aeg varem oli Kramer vabaks lasknud ka teised samas kriminaalasjas vahistatud isikud.

Kui inimesed on varem kohtulikult karistamata, pole põhjust nende vahi all hoidmist pikendada, põhjendab Kramer.

Praegu veel vahi all viibivast kahest inimesest on üks salapiirituse üle piiri toonud veoauto Scania juht, teisel on varasem karistus alles kandmata ja teda ei saa seetõttu vabastada. Nende küsimus tuleb uuesti otsustamisele 4. novembril.

Härmsi sõnul on toll tänaseks esitanud süüdistused viiele salaviinakaubandusega tegelenud mehele, kellest kaks on eestlased. ?Kohtu jaoks olid neil ka töökohad välja mõeldud,? märkis ta. Härmsi hinnangul on tõendeid piisavalt selleks, et kohus saaks praegused kahtlusalused ka süüdi mõista.

Eesti Viina Liitu juhtiv ASi Ofelia juhatuse esimees Toomas Tapupere ütles, et mingil põhjusel kipuvad salaviinaasjad alati väga vaikselt lõppema. ?Mul oleks tõeliselt kahju, kui nii suurejooneliselt alanud operatsioon haledalt lõpeks ja süüdlased karistusest pääseksid,? lausus ta. Ofelia tegi koos Livikoga sama asjaga seoses avalduse politseisse kaubamärkide võltsimise kohta, sest operatsiooni käigus võeti ära mõlema ettevõtte siltidega viinapudeleid. ?Öeldi, et need lisatakse ülejäänud materjalidele, aga tänaseks pole kippu ega kõppu,? nentis Tapupere.

Keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude osakonna uurija Reigo Reimand on esitanud esialgse süüdistuse neljale mehele, kuid lubas, et neid tuleb veel. Uurimise esialgset tähtaega, mis saabub 10. novembri paiku, on kavas pikendada.

Keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude osakonna juhtivkomissari Indrek Tibari sõnul vajab salaviinaküsimus tähelepanu. Konkreetset operatsiooni politsei tema väitel aga praegu ei kavanda.

Piirivalve andis pärast salaviina müügi ja valmistamise keti avastamist ja 65 000 liitri salaalkoholi konfiskeerimist septembri algul asja uurimiseks keskkriminaalpolitseisse ja tolliametisse.

07.09.2000 Piirivalve avastas rekordkoguse salaviina

Hetkel kuum