Inno Tähismaa • 31. oktoober 2000 kell 15:04

AS Tallinna Vesi laenab 351 mln krooni

AS Tallinna Vesi ning Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupank (EBRD) sõlmisid täna laenulepingu, mille kohaselt vee-ettevõte laenab kokku 351 mln krooni, teatas Raepress.

Laenusummast 242 miljonit on kavas kasutada riigi garantiiga laenu tagasimaksmiseks juhul, kui riik peaks pärast 50,4% ettevõtte aktsiate erastamist laenult garantii ära võtma. 109 miljonit krooni on mõeldud olemasoleva sündikaatlaenu osaliseks tagasimaksmiseks.

Uue laenu intress on 6,3%, tänu millele saab vähendada intressikulusid ca 2 miljonit krooni aastas.

Olemasoleva sündikaatlaenu võttis ettevõte 1999. aastal ning selle tagasimakse tähtaeg on aastal 2004. Praeguseks on ettevõttel laenu tagasi maksta veel 266 miljonit krooni.

Varasem EBRD laenuleping sõlmiti 1994. aastal ning selle tagasimakse tähtaeg on 2009, laenujääk praeguse seisuga 291 miljonit krooni.

Arvestades käimasolevat erastamisprotsessi, on AS Tallinna Vesi nõudel laenulepingus sätestatud ka punkt, et aasta jooksul pärast erastamislepingu sõlmimist on ettevõttel võimalus EBRD laen ilma lisatasuta ennetähtaegselt tagasi maksta.

Laenulepingu tingimused on heaks kiitnud AS Tallinna Vesi nõukogu, kes andis ettevõtte juhatusele volitused lepingu sõlmimiseks. Laenu saamiseks saatis toetuskirja ka Tallinna linnavalitsus.

Hetkel kuum