Andres Kärssin • 31. oktoober 2000 kell 22:00

Tallinna Soojuse uus juht on Jaak Ziugov

Tallinna abilinnapea Ivar Virkuse sõnul võitis Tallinna Soojuse juhatuse esimees Jaak Ziugov teist kandidaati Jens Haugi häältega 4:3. Virkus ei täpsustanud, kuidas jagunesid ettevõtte nõukogu kohalviibinud liikmete hääled, viidates nõukogu kokkuleppele.

?Tõenäoliselt sai valikul otsustavaks analoogse ettevõtte juhtimiskogemus ning samuti stabiilsuse ootus enne Tallinna Soojuse erastamist,? ütles Virkus.

Ametlikult kinnitamata andmetel toetasid Ziugovit Hansa Capitali finantsdirektor Kristina Siimar, Tallinna abilinnapea Vladimir Masterov, võimukoalitsiooni kuuluv Sergei Ivanov ja Rimess MRI juhatuse esimees Mati Nõmmiste.

Haugi poolt olid Saku Õlletehase juhatuse esimees Cardo Remmel, Elektrovatt-Ekno konsultatsioonijuht Villu Pella ja ESS Grupi juhatuse esimees Urmas Sõõrumaa.

Tallinna Soojuse nõukogu üheksast liikmest oli eile kohal seitse.

Jaak Ziugovi sõnul on tal piisavalt informatsiooni Tallinna Soojuse kohta, et asuda ettevõtet juhtima. ?Rohkem on mind huvitanud majandus, mitte poliitika,? kommenteeris ta spekulatsioone selle ametikoha liigse politiseerituse ümber. Ziugov märkis, et isiklikult ta samuti konkureerinud Jens Haugi ei tunne.

42aastane Ziugov on lõpetanud soojusenergeetika eriala Tallinna Tehnikaülikoolis. Majanduse ja juhtimise alaseid teadmisi on ta omandanud Mainori tippjuhtide reservi kursustel ja ettevõtte juhtide täienduskursustel.

Jaak Ziugov on töötanud 19 aasta jooksul kahes tootmisettevõttes tippjuhi ametikohal, viimased kuus aastat juhtis ta soojusenergeetika ettevõtet Tartu Keskkatlamajad.

Tartu soojatootja aastakäive oli 145 miljonit, töötajate arv 180. Ziugovi juhtimisel reorganiseeriti munitsipaalettevõte aktsiaseltsiks 1997. aastal.

ASi Tallinna Soojus aastakäive oli eelmisel aastal 822 miljonit krooni ja puhaskasum 3,7 miljonit krooni. Ettevõttele kuulub linna kaugküttesüsteem, viis suurt katlamaja ja 43 lokaalkatlamaja.

Hetkel kuum