Kaja Koovit • 31. oktoober 2000 kell 22:00

Telekomi kasumiks oodatakse 300 miljonit

Investeerimispanga Suprema peaanalüütiku Veikko Maripuu sõnul jätkus kolmandas kvartalis Eesti Telekomi kasv ja grupi kasum võiks ulatuda 309 miljoni kroonini. Selline kvartali tulemus viiks Eesti Telekomi tänavu üheksa kuu kasumi 850 miljoni kroonini. Mullu sama ajaga teenis Eesti Telekom 492 miljonit krooni.

Ühispanga turuanalüüsi divisjoni direktor Sven Kunsing prognoosis Telekomi kolmanda kvartali kasumiks 290 mln krooni ja ärituluks 1,05 mld krooni.

Hansapanga peaanalüütiku Urmas Riieli hinnangul jääb Telekomi kolmanda kvartali kasum 265?300 mln krooni tasemele. ?Vahemik on väga lai, aga kasuminumber sõltub sellest, milliseks kujuneb amortisatsioon,? lausus Riiel.

Maripuu lisas, et kolmandas kvartalis jätkus Telekomil sarnaselt teise kvartaliga EBITDA (kulumiga korrigeeritud tegevuskasum ? toim.) marginaali alanemine. Kui esimeses kvartalis ületas marginaal 53% ja teises kvartalis jäi 53% tasemele, siis kolmandas kvartalis peaks marginaal jääma alla 53 protsendi, lausus Maripuu.

Analüütikud kinnitavad, et Telekomi kolmanda kvartali majandustulemustel on ettevõtte väärtuse hindamisel suhteliselt väike mõju, määrava tähtsusega on hoopis järgmine aasta, mil tegutsetakse avanenud konkurentsi tingimustes.

Trigon Capitali peaanalüütik Toomas Reisenbuk ütles 11. oktoobril, mil Telekomi aktsia hind langes 89 kroonini, et aktsia nõrkus ei ole seotud ettevõtte endaga ja pööre aktsiahinna liikumises tuleb koos kogu sektori tõusuga ning soovitas aktsiat osta.

?Kui on tarvis katust parandada, siis tasub aktsiad ära müüa, kui uue külmkapi ostmisega saab oodata, tuleks aktsiaid hoida, sest fundamentaalne aktsia hinnatase on praegusest kõrgem,? ütles Riiel, kinnitades, et vaba raha olemasolul tasub Eesti Telekomi aktsiasse investeerida.

Hetkel kuum