Indrek Kald • 1. november 2000 kell 22:00

CD-plaati kuuleb Ericssoni telefonist

Oktoobri keskpaigast müüdav lisaseade sisaldab väikest 32megabaidist mälukaarti, mis tähendab, et sinna saab salvestada enam-vähem sama arvu minuteid muusikat. Kui osta 64megabaidine lisakaart, siis see mahutab muusikat juba tunni jagu. Kuid kaardi hind on soolane, nimelt 4500 krooni. 32 MB suuruse kaardiga MP3 mängija maksab alates 2600 kroonist, millest kaardi hind on ca 2000 krooni.

MP3-mängija kinnitatakse Ericssoni telefoni põhja külge. Kinnitamise järel küsib telefon kohe, kas asuda muusikat mängima. Teine seadme käivitamise võimalus on leida telefoni menüüst seadete või lisaseadmete alammenüüst MP3-mängija ja sealtkaudu lülitada seade sisse. Ericssoni MP3-mängija komplekti kuuluvad stereokõrvaklapid. Kui muusika kuulamise ajal tuleb mobiiltelefonile kõne, siis muusika katkeb ja MP3-mängija lülitub automaatselt ümber käed-vabad seadmeks. Muusika jätkub pärast kõne lõppu. Seejuures kuulete kõne korral vastaspoolt mõlemast kõrvaklapist. Tavalised käed-vabad seadmed on teatavasti ühe klapiga.

Koos MP3-mängijaga antakse kaasa ka klõpsuga kõrvaklapihoidik selle kinnitamiseks riiete külge. Lisaks kuulub komplekti mälukaardi terminal seadme ühendamiseks arvutiga ja kasutamiseks vajalikku tarkvara ning kasutusjuhendeid sisaldav CD. Plaadil leidub ka muusikafailide loomiseks, haldamiseks ja esitamiseks mõeldud programm Music Match Jukebox.

Vastav tarkvara installeerib mälukaardi adapteri arvutisse ning sellele saab Windows Exploreris lisada faile nn copy-paste-meetodiga. MP3d tuleb selleks kas kuskilt internetist tõmmata või ise valmistada. Viimast aitabki teha Jukebox ? panete CD masinasse, määrate lood, mida konverteerida, ja salvestate need mälukaardile.

Helikvaliteet sõltub konverteerimisel määratud nn diskreetimissagedusest. Kui olulisem on saadaolev kettaruum, võib panna madalama sageduse, mis teeb ka MP3-faili väiksemaks, muidugi kvaliteedi arvel.

MP3-mängija jätkab Ericssoni suunda toota oma telefonidele põhja alla kinnituvat lisavarustust. Varem on nad tutvustanud samalaadset pisikest klaviatuuri, mis hõlbustab lühisõnumite saatmist ja FM-laineala raadiot.

MP3 on helifailide pakkimiseks mõeldud tehnoloogia, mis vähendab faili suurust kuni 12 korda. Faili lahtipakkimine toimub jooksvalt muusika mängimise ajal.

Hetkel kuum