Ülo Toomsalu • 1. november 2000 kell 6:08

Saaremaa Laevakompaniid ootab kontroll

Teede- ja sideministeerium kahtleb Saaremaa Laevakompaniile tänavu makstud 52 miljoni krooni toetusraha kasutamise õigsuses ning otsib erafirma finantsolukorra kontrollimiseks sõltumatut audiitorit, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Kuna praeguse dotatsioonisüsteemi juures pole raha kasutamine läbipaistev, on tekkinud kahtlus, et raha ei kasutata otstarbekalt,' ütles riigikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Meelis Atonen.

Riigikogus laevakompanii küsimustega tegeleva Atoneni sõnul peab riigil olema võimalik kontrollida, kuidas toetusraha kasutatakse. Selleks kavatseb teede- ja sideministeerium kuulutada lähiajal välja konkursi audiitori leidmiseks.

Teede- ja sideministeerium otsib praegu juriidilist alust, mille põhjal saaks teha mandri ja saarte vahel laevaühendust korraldavas Saaremaa Laevakompaniis ettevõtte finantsolukorda selgitav kontroll. Kuna laevakompanii on erafirma, ei saa teda auditeerida riigikontroll. Samuti pole ministeeriumil õigust tellida eraettevõttele finantskontrolli.

Hetkel kuum