Ülo Toomsalu • 1. november 2000 kell 6:09

Soojafirma uus juht võib võimutülis töö kaotada

Napi häälteenamusega 4:3 valis Tallinna Soojuse nõukogu eile õhtul ettevõtte uueks juhatuse esimeheks Jaak Ziugovi, kelle Keskerakond võib pealinnas võimule saades vallandada, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tartu keskkatlamaja endine juht Ziugov ütles, et ei nõudnud Tallinna suuruselt teise linnaettevõtte nõukogult hüvitist juhuks, kui Keskerakond saab homme linnas võimule ja vabastab ta ametist.

'Tööle minnes mõtlen tööle, mitte hüvitisele,' ütles Ziugov. 'See pole nii poliitiline koht. Kõik võib muidugi juhtuda, aga ma loodan inimeste mõistlikkusele. Ma konkureerisin ausalt.'

Tallinna volikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Toivo Tootsen ütles eile pärast Ziugovi valimist, et ei tea tema ametioskuste kohta midagi. 'Loodame, et ta on hea juht ja oskab sellist suurt ettevõtet juhtida, aga kui uus linnavalitsus tuleb, eks nad vaatavad konkursitulemused üle,' ütles Tootsen.

'Mina ja kogu meie fraktsioon ei olnud konkreetsete inimeste vastu, vaid selle vastu, et linnavalitsus kiirustas otsustamisega - see oli ebakorrektne,' lisas Tootsen.

Hetkel kuum