Peeter Koppel • 2. november 2000 kell 22:00

Pooljuhisektor juhtis tõusu

Ühendriikide aktsiaturgudel kerkis eilse kauplemispäeva alguses taas huviorbiiti viimasel ajal langevas trendis liikunud tehnoloogiasektor.

Tehnoloogiasektori pidev üles-alla kõikumine on muutnud investorid närviliseks ning seetõttu käitutakse ülimalt emotsionaalselt. Eile andis pärast üleeilset langust turule positiivse signaali maailma suurim ja ühtlasi olulisim mikrokiipide tootja Intel. Ettevõtte tippjuhtkond andis teada Inteli suutlikkusest kasvatada oma tulusid neljandas kvartalis 4?8 protsenti, mis on kooskõlas analüütikute ootustega. Lisaks vihjasid ettevõtte tippjuhid heale kasvupotentsiaalile järgneval aastal. Inteli teatele järgnes pooljuhisektori reitingute tõstmine suurte investeerimispankade poolt ning hinnaralli kogu sektoris, mida veelgi toetas Pooljuhitööstuse Assotsiatsiooni (SIA) analüüs. Analüüsi kohaselt peaks mikrokiipide nõudlus maailmas kasvama ka järgmisel aastal.

Inteli, Xilinxi, Altera ja teiste suuremal või vähemal määral pooljuhisektoriga seotud ettevõtete aktsiate tõus oli Nasdaqi üldindeksi viinud tund pärast kauplemise algust 2,72 protsendiga plussi 3424,06 punktile.

Ka New Yorgi börsil püsis tehnoloogiasektor tugevana ning seda eeskätt tänu Hewlett-Packardile ja Intelile. Tund pärast kauplemise algust oli Dow Jonesi tööstuslik keskmine kerkinud 0,11 10 910,85 punktile. Tehnoloogiasektori tõusuga vastuvoolu liikusid nafta-, jaekaubandus- ja farmaatsiasektor.

Stockholmi börsi üldindeks heitles eile poolteist tundi enne kauplemise lõppu pluss- ja miinuspoole vahel ning oli 0,05 protsendiga miinuses 5269,64 punktil.

Helsingi börs liikus tund enne kauplemise lõppu 0,82 protsendiga plussis ja HEX-üldindeksi väärtuseks oli 13 819,54 punkti.

Nokia aktsia ületas eile esmakordselt kuue nädala jooksul psühholoogiliselt olulise 50 euro piiri.

Hetkel kuum