Andres Kärssin • 2. november 2000 kell 9:06

Tallinna Soojuse uue juhi töölepingut ei sõlmita enne umbusaldushääletust

Tallinna Soojuse nõukogu pole veel sõlminud töölepingut ettevõtte vastvalitud juhi Jaak Ziugoviga, oodates umbusaldushääletuse tulemusi Tallinna volikogust.

Nõukogu häältega 4:3 uueks Tallinna Soojuse juhiks valitud Tartu Keskkatlamaja endine juhi Jaak Ziugovi sõnul pole temaga praeguseks veel töölepingut sõlmitud. 'Täna igal juhul seda ka ei juhtu, võib-olla reedel,' ütles Ziugov. Ta viitas Tallinna Soojuse nõukogu esimehele Tallinna abilinnapea Vladimir Masterovile, kes lubas töölepingu sõlmida selle nädala jooksul.

Ziugov lausus, et ta ei tea töölepingu tingimusi. 'Mina pole omalt poolt mingeid nõudmisi esitanud, eks vaatab, kui lepingu saan,' lisas ta.

Vanalinna korteriskandaali pärast lahkuma sunnitud Tallinna Soojuse juhatuse esimees Elmar Sepp teenis ligi 40 000 krooni kuus. Lahkumiskompensatsiooniks sai Sepp pool miljonit krooni.

Keskkerakond on arvustanud Tallinna Soojuse uue juhi valimist enne tänast umbusaldusavaldust Tallinna volikogus, sest võimuliidu vahetumise korral pealinnas võib Ziugovi vastne koht sattuda löögi alla.

Ligikaudu kolmveerandit pealinna kütteturust omava, erastamisootuses Tallinna Soojuse juhatuse esimehe koht on piisavalt atraktiivne, et poliitikud saaks seda kasutada võimuvõitluses.

Hetkel kuum