Peeter Koppel • 6. november 2000 kell 7:40

New Yorgi börs uue presidendi ootel

Ühendriikide aktsiaturgudes tekitasid reedel vastakaid emotsioone ühest küljest eeldatust pingelisemad tööturunäitajad ja teisest küljest traadita kommunikatsioonitehnoloogia arendaja Qualcommi head kolmanda kvartali majandustulemused.

Jätkuvalt 30 aasta madalaimal tasemel püsiv tööpuudus ja oodatust kiiremini kasvanud tunnipalk vähendas intresside alandamise tõenäosust ja näitas ühtlasi ettevõtete tööjõule tehtavate kulutuste kasvu ning oli seega aktsiaturule negatiivseks signaaliks. Lisaks tööturu olukorrale mõjutasid New Yorgi börsi ka homsed presidendivalimised, kuna juhtiva kandidaadi edumaa vähenedes eelistati ka aktsiaturu suhtes jääda äraootavale seisukohale. New Yorgi börsil kannatasid mõningad G.W. Bushi toetanud ettevõtete aktsiad nagu Merck ja Philip Morris.

Dow Jonesi tööstuslik keskmine kosus möödunud nädalaga 2,1 protsenti, kuid reedese kauplemispäeva lõpetas siiski 0,54 protsendilise langusega 10 817,95 punktil.

Tehnoloogiakesksel Nasdaqil varjutas valimiste teema Qualcomm, mille head kolmanda kvartali tulemused näitasid investoritele, et tehnoloogiasektoril on veel kasvupotentsiaali. Qualcommi aktsia kerkis heade tulemuste toel 12 protsenti 70,50 dollarini. Nasdaqi üldindeks kerkis reedel 0,66 protsenti ja sulgus 3451,58 punktil.

Hetkel kuum