Ülo Toomsalu • 8. november 2000 kell 6:31

Rahapuudus surub 2000 vangi hiigelvanglasse

Justiitsminister Märt Rask andis esmaspäeval loa liita Rummu vangla Murru vanglaga, mille tagajärjel sünnib kinnipidamiskoht, kus kannab korraga karistust üle 2000 vangi, kirjutab Postimees.

Rummu ja Murru vangla liitmisega uue aasta alguses loodab ministeerium hoida kokku raha seni üksteise lähedal, kuid eraldi juhtimise all tegutsenud vanglate majandamisel.

Ühisvangla idee autor, kunagine vanglate ameti direktor Olavi Israel ütles, et liitmiskulude tõttu ei too ühisvangla esimesel aastal veel suurt kokkuhoidu, kuid teisel aastal võib see otsus riigile säästa kuni viis miljonit krooni.

'Kokkuhoid tuleb esiteks puhtalt juhtimise kokkuviimisest,' lausus ta. 'Ühendamine on ülimalt loogiline, sest mõlemad vanglad on nagunii kogu aeg ühel territooriumil asunud.'

Praegu Murru vanglas olmeosakonda juhtiv Israel pidas ülepingutatuks jutte gigantvangla sünnist. 'Esialgu on tegemist vaid organisatoorse liitmisega,' sõnas ta. 'Ehk siis Rummu vangla vangid jäävad sinna, kus nad täna on, ja vastupidi.'

Koondvanglat juhtima hakkav praegune Murru vangla direktor Viktor Jeliseikin rääkis, et kui uus juhtkond on kokku pandud, siis tuleb kõne alla ka vangide ümberpaigutamine.

Hetkel kuum