Ülo Toomsalu • 8. november 2000 kell 6:31

Tartu Energia koondab kolmandiku töötajaist

AS Tartu Energia koondab hiljemalt kevadeks ligi kolmandiku oma tütarfirmade töötajaist, kulutades koondamishüvitiste maksmiseks üle kahe miljoni krooni, kirjutab Tartu Postimees

Tartu Energia juhataja Mati Meose teatel kiitis nii Tartu Energia aktsionäride kui nõukogu koosolek esmaspäeval heaks kava koondada aktsiaseltside Anne Soojus, Tartu Jõujaam ning Tartu Keskkatlamaja ligi 200 töötajast enam kui 60.

'Kõige rohkem puudutavad muudatused ettearvatult ASi Tartu Keskkatlamaja,' tõdes Meos. 'Keskkatlamajas loeti raha suhteliselt lõdvalt ning palgal olid 24 tunni meeskonnad, kes tegelikult hädatöid ei teinud. Oldi valmis justkui sõjaolukorraks, aga sõda ei olnud.'

Tartu Jõujaama ning Anne Soojuse koosseisu otsustas Tartu Energia kärpida vaid mõne inimese võrra, sest nende töötajate arv oli niigi minimaalne - vastavalt neli ja 23.

Septembris kinnitas Tartu Energia nõukogu liige Tiit Veeber, et tõenäoliselt koondab ettevõte ligi pooled töötajad, jättes palgale vaid 100-105 inimest. Mati Meos nentis, et see on Tartu Energia kaugem eesmärk.

Hetkel kuum