Ülo Toomsalu • 8. november 2000 kell 5:47

Välisturistid hindavad Eestit turvaliseks

Enamik välisturiste leiab, et vastupidiselt välisajakirjanduses väidetule on Eestit turvaline külastada, näitas turismiameti suvel läbi viidud väliskülastajate uuring, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Eesti on rahulik maa ning see teeb ringiliikumise kindlaks,' ütles eile Tallinna vanalinnas sisseoste teinud ameeriklane Rochelle Oldfield (24). 'Vähemalt on suudetud siin turvaline mulje luua.'

Eestis õppepuhkusel viibiv Moskva ülikooli tudeng Oldfield leidis, et tema ülikoolilinnaga võrreldes on Tallinn turvalisem.

Turismiameti turismiuuringute juhataja Piret Kallase sõnul on välisajakirjanduses Eestist loodud pilt kui kõrge kuritegevusega maast. 'Ise siia jõudnuna peavad nad sageli oma arvamust muutma, ' ütles Piret Kallas.

Oma julgeolekut Eestis hindas väga halvaks vaid kaks protsenti turismiameti küsitlusele vastanud välismaalastest. 64 protsenti kinnitas, et Eestis on turvaline või väga turvaline. Esmakordselt Eestis viibijad hindasid turvalisust paremaks kui need, kes olid varem siin käinud. Uuringu viis turismiamet läbi ligi 1500 väliskülalise seas.

Hetkel kuum