Peep Sooman • 8. november 2000 kell 22:00

Võlanõuded Bergmanni vastu jäid 233 miljonile kroonile

Pankrotihaldur Siim Nõmmoja ütles, et nõuete esitamise viimaseks tähtajaks sel nädalal jäi võlanõuete kogusumma samale tasemele võlausaldajate üldkoosolekul esitatud ligi 233 miljoni krooniga.

?Suurimad nõuded on endiselt ERA Liisingult, ERA Pangalt ja offshore-firmalt Norton Grupp,? märkis Nõmmoja. ?Järgmine samm pankrotiprotsessis on nõuete kaitsmise koosolek, mis toimub tõenäoliselt järgmise aasta alguses.?

Tartu maakohus kuulutas Andres Bergmanni pankroti välja 28. augustil.

Ekspankur kaebas pankrotiotsuse oktoobri alguses ringkonnakohtule edasi ning ringkonnakohus avaldab oma otsuse pankroti tühistamise osas 15. novembril.

Siim Nõmmoja hinnangul apellatsioonkaebuse arutelu toimkonna töös midagi erilist ei muuda, välja arvatud muidugi juhul, kui ringkonnakohus madalama astme kohtu otsuse tühistab.

?Mina jään igal juhul oma varasema seisukoha juurde, et Bergmann on alaliselt maksejõuetu,? ütles Nõmmoja ühes varasemas intervjuus.

Andres Bergmann ise ei võta tema vastu 232 miljoni krooni ulatuses esitatud nõudeid tõsiselt, märkides, et need pole veel kaitstud.

Kohus on Bergmanni suhtes teiste tema seotud firmade pankrotiasjadega seonduvalt kohaldanud ärikeelu, mille tühistamiseks esitatud erikaebused lükkas riigikohtu loakogu septembri lõpus tagasi.

Pankrotihaldurile esitatud andmete kohaselt elab endine edukas ärimees praegu 3000kroonisest kuupalgast ja lühiajalistest laenudest. Bergmanni raha piirdus pankroti väljakuulutamise ajal väidetavalt pangakontol oleva 168 krooniga.

Pärast ERA Panga pankrotistumist 1999. aasta suvel on järjest pankrotistunud ka enamik pangaga seotud tütar- või sidusettevõtted, sealhulgas kindlustusfirmad Polaris Vara ja Polaris Elu.

Hetkel kuum