12. november 2000 kell 22:00

Väärtpaberiinspektsioonile uue juhi otsimine on põhjendatud, sest ka järelevalvete ühendamise järgselt jätkaksid senised juhid oma kohustuse täitmist vähemalt poole aasta jooksul.

Rahandusministeeriumi finantsteenuste osakonna juhataja asetäitja Lelo Liive ütles, et finantsjärelevalvete ühendamine leiab praegu ettevalmistatud seaduse järgi aset 2002. aastal ja selle järgi jätkaksid praeguste järelevalvete juhid oma kohuste täitmist ka pool aastat pärast ühendamist.

Liive sõnul tähendab see, et väärtpabriinspektsioon vajab uut peadirektorit veel vähemalt 1,5 aastaks.

Liive märkis, et uue peadirektori valimine on tähtis ka seetõttu, et inspektsiooni peadirektori praegune kohusetäitja Andre Nõmm on esitanud avalduse enda ametist vabastamiseks detsembris. ?Meie näeksime hea meelega, et ta võiks jätkata,? ütles Liive Nõmme lahkumist kommenteerides. Liive sõnul on Nõmm lahkumisavalduse esitanud omal algatusel.

Väärtpaberiinspektsiooni peadirektori konkurssi korraldab riigikantselei. BNS

Hansa Capitali gruppi kuuluv Leedu Hanza Lizingas sõlmis üheksa kuuga 2900 liisingulepingut 225,2 miljoni liti väärtuses, kasvatades portfelli mahtu mullusega võrreldes rohkem kui kahekordselt.

Mullu jaanuaris-septembris sõlmis firma liisinglepinguid 105,9 miljoni liti väärtuses. Enamik lepingutest olid seadmete ja transpordivahendite liisingud, mille arvele langes vastavalt 88,3 ja 57,6 miljonit litti, ütles firma finantsdirektor Antanas Danys.

Hanza Lizingase liisinguportfelli maht kasvas kolmandas kvartalis 8,1% võrra 232,4 miljoni litini. Ka Hanza Lizingase faktooringuportfelli käive kasvas kaks korda 165,8 miljoni litini. BNS

Trigon Capital alandas Viisnurga aktsiale antud soovituse tasemele ?neutraalne?, jättes aktsia hinnasihi muutmata 48 kroonile.

Trigon märkis oma ülevaates, et Viisnurga aktsia hind on väga lähedal aasta lõpu oodatavale hinnatasemele. Reedel sulgus aktsia 44 krooni tasemel. BNS

Hetkel kuum